Výkup tvrdokovu

Co je to tvrdokov?

Slinutý karbid, neboli tvrdokov, je materiál, který se používá v nástrojářství. Připevňuje se na ocelové obráběcí nástroje – například na frézy, vrtáky, výstružníky a soustružnické nože.

Nejčastější označení “tvrdokov” tedy charakterizuje výborné vlastnosti tohoto materiálu. Nejčastěji je tento nástrojářský materiál ve strojírenství nazývá jako:

sk a  tk plátky, průvlaky z tvrdokovu, břitové destičky, matrice z tvrdokovu, průtahy z tvrdokovu, monolity – frézičky, tvrdokovová jádra, odštěpky z tvrdokovu, vrtáky z tvrdokvovu a tvrdokovové spičky.

Tvrdokov je mnohem tvrdší než dříve užívaná rychlořezná ocel a svou tvrdost si zachovává i při vysoké teplotě. Díky vývoji metalurgického odvětví již není tvrdokov tak křehký a výborně se s ním obrábí ocel.

Fotky tvrdokovu

Tvrdokov – cena

Tvrdokov je materiál, který se vykupuje k dalšímu zpracování. Jeho cena se neustále pohybuje, stejně jako všechny další kovy a šrot.

Pokud chcete zjistit aktuální cenu tvrdokovu, můžete kontaktovat obchodního zástupce společnosti zabývající se výkupem tvrdokovu:

Tel.: (+420) 722 086 304
Email: nakup@vykuptvrdokovu.cz